Robocze spotkanie kadry IPiT – realizatorów projektu CWOD

We wtorek, 16 listopada 2021 roku w Instytucie Pojazdów i Transportu Wydziału Inżynierii Mechanicznej WAT odbyło się spotkanie pracowników badawczo-dydaktycznych oraz dydaktycznych Instytutu, uczestniczących w realizacji projektu Centrum wiedzy o dostępności do transportu i mobilności osób o szczególnych potrzebach. Spotkanie prowadził pan dr hab. inż. Mirosław Gidlewski, prof. WAT, Lider Zespołu nr 1 Projektu. W spotkaniu uczestniczył Kierownik Projektu, pan dr hab. inż. Jerzy Jackowski, prof. WAT.

Kierownik projektu podczas inauguracji spotkania, stojący obok jego uczestników

Podczas spotkania:

1. Omówiono główne cele i założenia projektu, w podziale na zadania i harmonogram ich realizacji.
  2. Szczegółowo przeanalizowano pojęcie osób o specjalnych potrzebach w kontekście zadań do zrealizowania w projekcie.
  3. Dokonano wstępnego przeglądu środków transportu indywidualnego dla osób o specjalnych potrzebach.
  4. Zwrócono uwagę na zasady projektowania uniwersalnego w kontekście prowadzenia działań w projekcie.
Osoby uczestniczące w spotkaniu siedzące przy stole konferencyjnym

Osoby uczestniczące w spotkaniu siedzące przy stole konferencyjnym

Podczas dyskusji, która rozwinęła się po prezentacji prof. Mirosława Gidlewskiego wstępnie omówiono sprawę organizacji ogólnopolskiego konkursu na propozycje i koncepcje urządzeń, przedmiotów i usług służących poprawie mobilności i bezpieczeństwa ruchu drogowego osób o specjalnych potrzebach korzystających ze środków transportu indywidualnego oraz wyboru,  zakupu i montażu w pomieszczeniach przeznaczonych na potrzeby Centrum symulatora pojazdu do zabezpieczenia planowanych do prowadzenia szkoleń.

W tym zakresie wskazano na potrzebę szybkiego opracowania założeń (regulaminu) konkursu oraz konieczność wizyt studyjnych w instytucjach i przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją urządzeń umożliwiających kierowanie pojazdami przez osoby niepełnosprawne w celu zapoznania się z oferowanymi w tym zakresie rozwiązaniami.

dr inż. Grzegorz Trawiński

Zdjęcia – Grzegorz Trawiński