POSIEDZENIE KOMITETU STERUJĄCEGO PROJEKTU CENTRUM WIEDZY O DOSTĘPNOŚCI DO TRANSPORTU I MOBILNOŚCI
OSÓB O SZCZEGÓLNYCH POTRZEBACH

8 grudnia 2021 roku odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Sterującego projektu Centrum wiedzy o dostępności do transportu i mobilności osób o szczególnych potrzebach (POWR.03.05.00-00-CW07/20, nr WAT FS/32-274/2021/WAT). Spotkanie, ze względu na utrzymującą się pandemię koronawirusa Covid-19 realizowane było w trybie on-line, z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komitetu Sterującego:
  – z Wydziału Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej:

• dr hab. inż. Jerzy JACKOWSKI, prof. WAT – kierownik projektu;
  • dr hab. inż. Mirosław GIDLEWSKI, prof. WAT;
  • pan Piotr KWITOWSKI – sekretarz Komitetu;

• prof. dr hab. inż. Andrzej ŚWIDERSKI;
  • dr Beata STASIAK-CIEŚLAK;

– z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego:

• dr Dominik GOŁUCH.

Gośćmi posiedzeniami były panie Iwona KLIMEK (WAT) oraz mgr Agnieszka MICHALSKA (ITS).

Podczas spotkania omówiono bieżące sprawy związane z realizacją projektu. Kierownik projektu, prof. Jerzy JACKOWSKI przedstawił aktualny stan realizacji poszczególnych zadań w projekcie oraz poinformował o zakończeniu działań formalno-prawnych związanych z przygotowaniem decyzji Rektora WAT o powołaniu w Wojskowej Akademii Technicznej Zespołu Centrum wiedzy o dostępności do transportu i mobilności osób o szczególnych potrzebach. Powołanie Centrum ma nastąpić jeszcze w grudnia. W projekcie decyzji Rektora WAT w tej sprawie, która obecnie jest opiniowana, jako Kierownik Centrum został wskazany dr hab. inż Jerzy Jackowski, prof. WAT, a jako jego zastępca został wskazany dr hab. inż. Mirosław Gidlewski, prof. WAT. Koordynatorem bieżącej działalności Centrum będzie Piotr Kwitowski.

W przygotowaniu jest uroczystość powołania Centrum z udziałem władz Uczelni, Wydziału Inżynierii Mechanicznej oraz przedstawicieli Partnerów Projektu.

Podczas spotkania omówiono również:

• postępy w części merytorycznej projektu w poszczególnych zadaniach;
  • kwestie formalne związane z podpisaniem aneksu do umowy partnerskiej;
  • stan przygotowań do uruchomienia zapytania na przeprowadzenie szkolenia dla kadry merytorycznej projektu z podstaw projektowania uniwersalnego;
  • sprawy związane z zatrudnieniem ekspertów zewnętrznych do realizacji zadania nr 5 w projekcie;
  • kwestie związane z ustaleniem kalendarza przygotowań do pierwszego okresu sprawozdawczego w projekcie, który upłynie 31 stycznia 2022 roku.

dr inż. Grzegorz Trawiński