Szkolenie antydyskryminacyjne kadry projektu

Pod koniec października w trzech terminach odbyło się szkolenie antydyskyminacyjne, za którego przeprowadzenie dla kadry projektu odpowiadał Instytut Transportu Samochodowego. Celem szkolenia była:
  – nauka świadomego rozpoznawania dyskryminacji i poznanie jej konsekwencji,
  – poznanie sposobów przeciwdziałania nierównemu traktowaniu osób lub grup dyskryminowanych,
  – kształtowanie umiejętności obrony oraz gotowości do działania przeciw dyskryminacji.

Szkolenie przeprowadziła pani mgr Anna Górska z Instytutu Transportu Samochodowego.

Strona tytułowa prezentacji szkolenia antydyskryminacyjnego

Szkolenie zrealizowane zostało w trybie on-line. W obszernej prezentacji pani Anna Górska omówiła między innymi pojęcie dyskryminacji i jej rodzaje, mechanizmy dyskryminacji i wykluczenia społecznego, skutki dyskryminacji oraz sposoby jej przeciwdziałaniu. Omawiając zagadnienia dyskryminacji podała jej przykłady. Zapoznała również szkolonych z dokumentami normatywnymi Unii Europejskiej, w szczególności dotyczącymi równego traktowania oraz stanem prawnym w tym obszarze w Polsce. Po zakończeniu szkolenia, w którym uczestniczyła kadra projektu wszystkich trzech Partnerów Projektu (WAT, UKSW oraz ITS) jego uczestnicy otrzymali zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu.

Opracował: dr inż. Grzegorz Trawiński

Materiał ilustracyjny: slajd tytułowy materiałów zaprezentowanych w ramach szkolenia (Anna Górska)